Bělobrádek na Jihlavsku: od výzkumu a inovací přes betlémy až po radu města

Jihlavsko – Výzkumné Centrum Excelence v Telči, beseda o inovacích s podnikateli na jihlavské polytechnice, rodný dům ekonoma Schumpetera v Třešti i jednání rady městaJihlavy. To je ve zkratce návštěva vicepremiéra Pavla Bělobrádka na Jihlavsku, která se koná ve čtvrtek 22. září.

Vicepremiér nedávno navrhl zřízení nového ministerstva pro vědu. „Centrální řízení vědy mají i světoví inovační lídři, Izrael, Německo a USA. Dnes výzkumníci i malé inovativní firmy trpí tím, že příliš energie věnují ne na vymýšlení nápadů a technologií, ale na “úředničení”, spojené se získáváním grantů. Proto je třeba propojení vzdělání, výzkumu a průmyslu – to je i základem prosperity Česka v budoucnosti, a to je i cílem nového ministerstva,“ vysvětlil Bělobrádek.

Hlavní téma vicepremiérovy návštěvy, výzkum a inovace, je i dobré téma pro Vysočinu, která musí čelit odlivu mladých a vzdělaných lidí do jiných krajů a do velkoměst,“ doplňuje náměstek primátora Jihlavy Jaromír Kalina, který vicepremiéra vezme na jednání rady města Jihlavy.

Harmonogram návštěvy

9:00 Telč, Centrum Excelence

10:25 Třešť, Schumpeterův dům - s expozicí betlémů

10:45 Třešť, zámek - centrum České akademie věd, setkání s podnikateli (Vývoj, Podzimek…)

12:45 Jihlava, radnice – účast na jednání rady města

13:30 Jihlava, Vysoká škola polytechnická – setkání nad otázkami vědy, výzkumu a inovací s podnikateli z Vysočiny 

15:30 Jihlava, setkání s členy KDU-ČSL