Děkujeme Vám za hlasy pro KDU-ČSL

Milí voliči, děkujeme Vám za hlasy pro naše kandidáty do krajských voleb. Těší nás, že jste si vybrali KDU-ČSL vybrali i přesto, že jsme řadě stran a hnutí nemohli konkurovat náklady na kampaň nebo razancí vyjádření k nepatřičným tématům. Ale možná jste si nás vybrali právě proto. Děkuji i všem kandidátům, členům volebních komisí, sponzorům a všem, kdo nás podpořili v kampani.

V krajském zastupitelstvu jsme od vzniku Kraje Vysočina. Oproti minulým volbám jsme v mnohem větší konkurenci uhájili našich sedm mandátů a i při nižší účasti jsme celokrajsky navýšili absolutní počet hlasů (z 20 243 na 20 368) a zisk v procentech z 12,33 % na 13,41 %. Samozřejmě je to i závazek k tomu, abychom příště dosáhli lepšího výsledku.

Děkuji i za preferenční hlasy pro naše kandidáty. Měli jsme relativně hodně preferencí a přitom voliči respektovali složení kandidátky tak, že máme v zastupitelstvu všech pět okresních lídrů (J. Kalina, J. Herbrych, P. Janoušek, Č. Jůzl a M. Houška). Máme i výhodu v tom, že mezi námi zasednou i poslanec V. Kaňkovský a senátor F. Bradáč, kteří umí krajská témata provázat s vyšší úrovní politiky.

Jsme jedinou stranou, která se v Česku hlásí ke křesťanství. To neznamená, že bychom dělali rozdíly mezi věřícími a nevěřícími, ale že uznáváme hodnoty, o kterých si myslíme, že umožňují lidem žít spokojený a plodný život. Jsou to: úcta k životu od narození až do smrti, důraz na rodinu, solidarita se starými a postiženými, zdravá podnikavost, vzdělání, čisté životní prostředí a rozvoj venkova.

Máme na Vysočině řadu schopných a ochotných lidí, zejména mezi zastupiteli obcí a měst, a proto známe dobře problémy Vysočiny a snažíme se je rozumně řešit. Budeme rádi, když nám zachováte podporu, a budeme vděční za zpětnou vazbu na naši práci v krajském zastupitelstvu – a nejen na ni.

Jaromír Kalina, lídr a předseda KDU-ČSL Vysočina