Lidovci chtějí slyšet názory na MHD a veřejnou dopravu v kraji

Jihlava – Dotace do MHD v Jihlavě, propojení systémů veřejné dopravy v kraji anebo trasování vysokorychlostní železnice. I to budou témata diskusního setkání na téma Veřejná doprava na Vysočině. Koná se ve čtvrtek 21. dubna v 17 hodin v Divadle otevřených dveří (DiOD) v Jihlavě. Pořádají ji Mladí lidovci a záštitu nad ní převzal náměstek primátora Jihlavy Jaromír Kalina.

„Téma dopravy se dnes týká vlastně každého a hodně se o něm diskutuje. Chceme si proto hlavně vyslechnout názory lidí, které můžeme přímo na místě konfrontovat s dopravním odborníkem Alešem Kratinou, vedoucím odboru dopravy v Třebíči,“ uvádí okresní předseda KDU-ČSL Petr Piáček, který bude besedu moderovat. Náměstek Kalina doplňuje, že z besedy získané postřehy pak lidovci také mohou zakomponovat do svého programu pro krajské volby.

Jihlavští lidovci se v oblasti dopravy už vyjadřovali například k  lince č. 6 jihlavské MHD nebo k přínosům či rizikům vedení vysokorychlostní tratě přes Vysočinu. Krajští zastupitelé za KDU-ČSL zase podrobili kritice snahu vedení kraje „bránit“ lidem dojíždějícím za prací mimo Kraj Vysočina

(tz)