Lidovci z Jihlavska potvrdili na postu předsedy Petra Piáčka. Energii z voleb do Senátu chtějí využít i pro sněmovního lídra z Třeště

Kamenice u Jihlavy – V sobotu 1. dubna proběhla v orlovně v Kamenici u Jihlavy okresní konference KDU-ČSL Jihlava. Téměř šedesátka delegátů potvrdila stávající vedení okresní organizace KDU-ČSL, zvolila revizní komisi i delegáty na krajskou konferenci (13. 5.) a sjezd (27. – 28. 5.).

Post předsedy okresního výboru obhájil Ing. Petr Piáček, zkušební inženýr a člen Komise pro dopravu Rady města Jihlavy a kraje Vysočina, který shrnul výsledky krajských a senátních voleb: „Považuji za velmi důležité dvě věci, které jsme dokázali v senátních volbách: 1) Dokázali jsme vygenerovat dobrého kandidáta a v Michalu Stehlíkovi jsme čím dál víc objevovali osobnost, která umí oslovit nás i své okolí.  2) Podstatou úspěchu, kde nás od postu senátora dělilo 1000 hlasů, byla týmová spolupráce. Nezažil jsem kampaň, na které se podílelo tolik členů, osobností, ale i lidí mimo KDU. Výsledek voleb není výsledkem Michala Stehlíka ani mým, je to výsledek nás všech. A za to vám všem patří ode mne jako okresního předsedy zasloužené: Díky!“

Místopředsedy okresní organizace budou i nadále starosta Třeště Ing. Vladislav Hynk, starosta Věžnice Ing. Josef Málek, předseda KDU-ČSL v Bítovčicích Martin Dvořáček a bývalý předseda okresního výboru a dlouholetý krajský tajemník Antonín Holub z Jihlavy.

Na konferenci vystoupilo i několik hostů. Poslanec KDU-ČSL za Vysočinu MUDr. Vít Kaňkovský shrnul výsledky své práce ve sněmovně i v domovském kraji za uplynulé volební období. V osobně laděné prezentaci přítomné seznámil také s úvahami, které si kladl při zvažování opětovné kandidatury v parlamentních volbách 2017, a potvrdil svou připravenost převzít odpovědnost tentokrát poprvé v roli lídra krajské kandidátky.

„Ve volbách do sněmovny máme nakročeno na stejný úspěch jako ve volbách do senátu. Kvalitní osobnost v podobě lídra Víta Kaňkovského máme. Pokud ke sněmovní kampani přistoupíme jako k té senátní, úspěch nás nemůže minout. Věřím, že jsme schopni v okrese porazit jak ČSSD, tak stále posilující ANO,“ dodal k podzimním volbám staronový předseda Petr Piáček.

Aktuální informace z Třebíčska přinesl předseda tamní okresní organizace Ing. Jaroslav Hrubý, svou vizi pro parlamentní volby představil sněmovní lídr okresu Třebíč Josef Herbrych z Rokytnice nad Rokytnou.

S děním ve Sdružení žen KDU-ČSL přítomné seznámila jeho krajská předsedkyně Pavla Radová, která delegáty pozitivně naladila svým záviděníhodným elánem a na dnešní dobu neobvykle bohatým angažmá nejen v politickém životě (mj. působí jako předsedkyně okresní revizní komise, členka Kontrolního výboru Zastupitelstva města Jihlavy či předsedkyně krajské Rady seniorů Kraje Vysočina).

Hlavním tématem následné rozpravy a diskuse byly nadcházející volby do sněmovny a vznikající předvolební koalice KDU-ČSL s hnutím STAN.

PřílohaVelikost
předsednictvo OV Jihlava.jpg52.17 KB
Okresní předseda OV KDU-ČSL Petr Piáček.jpg53.36 KB
krajský předseda Jaromír Kalina.jpg52.14 KB
lístek.jpg74.2 KB
sál.jpg60.62 KB
poslanec Vít Kaňkovský.jpg47.49 KB
krajský zastupitel Josef Herbrych.jpg50.9 KB