Na Odpoledni pro maminky se rozdalo 450 růží

Masarykovo náměstí v Jihlavě v pátek 6. května ožilo oslavou Dne matek. Každá maminka dostala žlutou růži, přání či perníkové srdce. Růží se rozdalo 450.

Počasí akci přálo a děti se mohly zabavit v rukodělných dílničkách nebo na skákacím hradě. Vystoupily šikovné malé slečny z jihlavského tanečního klubu Hotch-Potch a zahrála bluegrassová kapela Direct z Luk nad Jihlavou. Některé maminky jejich manželé po příchodu domů nemohli poznat, protože na náměstí prošly rukama skvělé vizážistky. Celý program moderoval Petr Piáček.

Z pódia všechny přítomné pozdravil poslanec Vít Kaňkovský. Popřál maminkám vše dobré a připomněl, že mateřství je nejen velký dar, ale i velká zodpovědnost a závazek. Poděkoval všem maminkám za jejich každodenní obětavost pro svoje děti.

Jedním z dalších bodů slunečného odpoledne byla také krátká procházka s historikem Michalem Stehlíkem. Děti se od něj dozvěděly, jak kdysi fungovalo královské město Jihlava anebo proč na náměstí místo židovského Kreclu nyní stojí obchodní dům Prior. Za každou správnou odpověď děti získaly čokoládový zlaťák.

Odpoledne pro maminky zaštítil náměstek primátora Jihlavy Jaromír Kalina. 

Více fotek naleznete na facebooku.