Benefiční akce pro varhany

Skauti bez lilie v Jihlavě

Pouť ve Věžnici u Polné

Dobrý den,

 

Srdečně Vás zvu na tradiční věžnickou pouť, která se koná v sobotu 27.52017 a v neděli 28.5.2017.

 

V příloze vám posílám plakát. Pokud můžete vyvěste ho a pozvěte i své známé 

 

Těšíme se na setkání s vámi.

Odpoledne pro maminky pátek 12. května 2017

Ořechov si opět připomněl hrdinství vojáků

Ořechov u Telče, 29.4.2017 - Nenápadná vesnička s pár domy na Vysočině, která se zapíše do historie skutečnými hrdiny československé historie za druhé světové války v roce 1942, a to zcela náhodně. Letos je tomu právě 75 let, kdy zde došlo kvůli omylu navigace k výsadku skupiny parašutistů Československé armády z Velké Británie za účelem likvidace plynárny v Praze. Bohužel se výsadek Out Distance ocitl o 130 km jinde, než měl být a jeho původní operace, kvůli které byl na území protektorátního Československa vysazen, nakonec neproběhla. Ale i díky dalším výsadkům a jejich vlastnímu nasazení se podařilo celý svět přesvědčit, že Češi nejsou jen „kolaboranti“ s nacistickým Německem, ale že aktivně bojují proti Hitlerovi. 

Na dnešní akci připomněl poslanec Parlamentu ČR: „Chceme tímto tradičním setkáním uctít v prvé řadě památku těch, kteří před více než 70 roky neváhali dát všanc svůj život ve snaze urychlit návrat míru a svobody do své milované země. Jsem moc rád, že i při připomínce 75. výročí seskoku paraskupiny Out Distance jsme se zde sešli v takovém hojném počtu, abychom si nejen připomněli toto významné výročí, abychom vzdali hold těm, kteří prokázali neskutečné hrdinství a vlastenectví, ale abychom také poděkovali za 72 let života v míru.“ Na závěr pietního aktu vystoupil vojenský kaplan s modlitbou, kde si dovolíme část modlitby citovat: „ …děkujeme Ti Bože, že ve chvílích nesvobody posíláš hrdiny, kteří se nebojí za svoji čest, národ bojovat a položit i život.“

Aby se nic nestalo …

 

O přednášce
Na následky úrazu v ČR umírá více než 100 dětí ročně a dalších 2.000 dětí má po úraze trvalé následky. 
Na přednášce zazní konkrétní rady, které přispějí k prevenci dětských úrazů v domácnosti, na hřišti, dopravě, ve sportu atp.


O lektorovi
MUDr. Vít Kaňkovský pracuje jako ortoped a traumatolog v havlíčkobrodské nemocnici. 
S úrazy dětí i dospělých se setkává mnoho let a je zastáncem pravidla: „Chovejme se k dětem zodpovědně, buďme pro ně správným vzorem, vytvořme jim bezpečné prostředí a naučme je bezpečnému chování!“

 

 

 

 

 

 

Vzpomínková akce k 75. výročí seskoku paravýsadku Out Distance a 72. výročí konce 2. světové války

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lidovci z Jihlavska potvrdili na postu předsedy Petra Piáčka. Energii z voleb do Senátu chtějí využít i pro sněmovního lídra z Třeště

Kamenice u Jihlavy – V sobotu 1. dubna proběhla v orlovně v Kamenici u Jihlavy okresní konference KDU-ČSL Jihlava. Téměř šedesátka delegátů potvrdila stávající vedení okresní organizace KDU-ČSL, zvolila revizní komisi i delegáty na krajskou konferenci (13. 5.) a sjezd (27. – 28. 5.).

Mgr. Marek Orko Vácha, Ph.D. v Polné 24.března 2017

Mgr. Marek Orko Vácha, Ph.D. v Polné 24.března 2017

Marek Orko Vácha v Polné v pátek 24.3.2017 od 19,00h! Tématem přednášky je papežská encyklika Laudato si, v které Papež vyzývá k „rychlé a jednotné globální akci“ a k boji proti zhoršování životního prostředí.

Tříkrálový svařák nabídne oslíka i kamerunské ovce

JihlavaŽivá hudba i živá zvířata, tři králové, perníčky, čaj a samozřejmě svařák – to vše nebude chybět na již 6. ročníku Tříkrálového svařáku, který pořádá jihlavská KDU-ČSL. Tentokrát mohou zájemci na jihlavské Masarykovo náměstí přijít v úterý 4. ledna od 14 do 17 hodin. Akce se koná pod záštitou náměstka jihlavského primátora Jaromíra Kaliny a poslance za Vysočinu Víta Kaňkovského.

„Děti určitě uvítají oslíka a také kamerunské ovečky, které nám slíbil přivézt pan Adamec z Píště u Humpolce,“ vysvětluje za organizátory předseda lidovců Jihlavska Petr Piáček. Stejně jako před rokem na náměstí zahraje dívčí křesťanská kapela SisterBand z Horní Cerekve, kterou pak vystřídá koledování s harmonikou.

Loňský Tříkrálový svařák překonal rekord v množství peněz, které příchozí darovali pro Tříkrálovou sbírku Oblastní charity Jihlava. Vybralo se úctyhodných 16 972 korun, které šly mj. na Centrum pro sociálně znevýhodněné v Jihlavě nebo na pečovatelské služby Charity v Kamenici, Lukách, Telči, Nové Říši a Kostelci.

 

 

 

Syndikovat obsah