Oslava Den matek v Telči

V neděli 8. května 2016 uspořádala městská organizace KDU-ČSL v Telči společně s Jednotou Orel Telč již tradičně oslavu svátku maminek. Oslava se konala na podiu na náměstí Zachariáše z Hradce.

Na úvod byla přednesena Seifertova báseň v podání členky místního dramatického kroužku a držitelky krajského ocenění za recitace Zdislavy Kadlecové, která sklidila velkolepé ocenění.

Pořadatelé navázali na kladné reakce z oslavy v loňském roce a k vystoupení pozvali krom mažoretek, soubor Mrákotínské baletky. V programu vystoupil kandidát na senátora Michal Stehlík, Vít Kaňkovský (poslanec KDU) a místostarosta Telče Pavel Komín. Druhá polovina programu již patřila vystoupení hudebníků a zpěváků Telčské dechovky, která se tradičně na oslavách podílí.

Doprovodnou akcí byl pro děti skákací hrad, prodej drobných sladkostí a letos poprvé byla akce okořeněná stánkem BESIP, kde Policie CŘ dobrovolníkům nechávala otestovat různé situace a bezpečnostní rizika se kterými se můžeme setkat na silnicích. Nejzajímavější byl trenažér – speciální brýle, simulující vnímání okolí při únavě, po požití alkoholu či omamných látek. Michal Stehlík uspořádal historicko-naučnou procházku náměstím pro děti. Cca 20 dětských účastníků mělo možnost netradičním způsobem nasát trochu historie.

Maminkám byly rozdány růže a perníková srdce a další upomínkové předměty. Oslava sklidila velký potlesk a uznání více než 500 diváků, kteří se v hezkém jarním počasí se přišli podívat. Podle ohlasů občanů v následujících dnech se akce povedla a setkala se s všeobecnou pochvalou.

David Jarolímek