Představení kandidáta do krajských voleb: JAROMÍR KALINA

JAROMÍR KALINA (* 13. 12. 1965) z Jihlavy je ženatý, má syna a tři dcery a dvě vnoučata. Po novoměstském gymnáziu absolvoval Vysokou školu chemicko-technologickou v Praze. Osmnáct let pracoval ve sklářství na úrovni technologie, středního a vyššího managementu. Práci ve sklářství ukončil jako výrobní ředitel sklárny Bohemia v Antonínově Dole. V letech 2006 až 2014 působil v Pivovaru Jihlava jako ředitel výroby a sládek. Nyní je druhým rokem náměstkem jihlavského primátora, na radnici má na starosti správu majetku a informatiku. Je předsedou vysočinských lidovců a vysočinským lídrem KDU-ČSL do krajských voleb 2016.

„V životě jsem se vždy snažil jít s velkorysostí a rozvahou za zvoleným cílem, s pokorou a vnímavostí, bez zaslepení a arogance. V dosavadních profesích jsem se vždy uživil i bez politiky. Svoje působení v politice beru jako službu, mám co vracet rodině i společnosti. Věřím, že kdo má chuť a odvahu pozitivně proměňovat společnost, je povinen své hřivny rozmnožovat ve prospěch současných i budoucích generací,“ říká Jaromír Kalina.

koníčky: hudba – hra na kytaru, zpěv, sport – fotbal, tenis, cyklistika, plavání, motorismus, filosofie, historie. Oblíbené sportovní týmy: Dukla Jihlava a FC Vysočina.

oblíbené jídlo: není těžké mě odměnit dobrým domácím jídlem, nezapomenu pochválit. Nesmí ovšem chybět Ježek nebo lokální minipivovar (např. Horác, Martin…)

+ potěší ho: když se něco dobrého podaří a vůbec se na tom nemusí podílet. Dále úsměv, chápavý pohled, spolehlivě také široká rodina a blízcí přátelé

– naštve ho: programová lež, arogance, neúcta k druhým. V tu chvíli umím být tvrdý a agresivní