Představení kandidáta do krajských voleb: MAGDA VAŇKOVÁ

MAGDA VAŇKOVÁ (9. 7. 1964) z Luk nad Jihlavou je vdaná, má dvě dcery a syna. Vystudovala telekomunikační techniku na elektrotechnické fakultě. S manželem podniká v rodinné firmě Dřevocentrum a spolu také provozují sjezdovku v Lukách nad Jihlavou a lyžařský areál na Křemešníku včetně přilehlého hotelu a lanového centra. Je šéfkou krajské sportovní komise a už čtvrté období zastupitelkou městyse Luk nad Jihlavou.

„Kraj by měl víc podporovat sportovní vyžití ve volném čase, které zároveň spojuje rodiny,“ říká energická a sportovně založená žena. Její dcerou je i mentálně postižená Magdička, která ji podle jejích slov naučila hlavně pokoře a empatii. „Hodně se dnes řeší inkluze žáků s postižením do běžných škol. Ano, ale vždy tak, aby tento krok prospěl a neublížil. Také nelze rušit speciální školství, které máme na vysoké úrovni,“ říká Magda Vaňková, která vyznává heslo „Co tě nezabije, to tě posílí“.

koníčky: lyžování, celoživotní skautka (na skautském táboře vaří pro 60 lidí)

oblíbené jídlo: maso, houby, uzeniny

+ potěší ji: když se celá rodina sejde na sjezdovce

– naštve ji: když něco ve státě jde ode zdi ke zdi – ať už je to daňová politika po firmy, nebo začleňování postižených, obecně také nefér jednání a mlžení