Téměř 20 procent pro vysočinskou KDU, Stehlíka podpořil Horáček

Vysočina - Už jsou jen čtyři dny do otevření volebních místností. Koloritem posledního týdne volební kampaně bývá mediální masáž z nejvyšších pater, podpásová sdělení, „hurá“ sliby, nelegální výlepy, nestandardní inzeráty a billboardy či bezobsažné animaci zbytečností. Vysočinští lidovci ale zachovávají chladnou hlavou a snaží se pokračovat v dosavadní práci na kampani.

„Začali jsme jako jedni z prvních už na Svátek matek a nyní finišujeme kontaktní kampaní. Při ní rozdáváme lidem drobné praktické dárky - třeba bylinné čaje, parkovací hodiny, legendární alpy z Velkého Meziříčí nebo dvoukilové pytlíky brambor od místních zemědělců. Zároveň se bavíme o problémech lidí a diskutujeme o našem programu. Jsem rád, že jsme zatížili náš kraj jenom ševelením elektromobilů a nepřidali se třeba ke zbytečné spanilé jízdě traktoru bez pluhu,“ glosuje lídr vysočinských lidovců Jaromír Kalina, který jako dlouholetý sládek také nabízí v městech a obcích ochutnávku piv z kamenného pivovaru a minipivovarů Kraje Vysočina.

Povzbuzením pro vysočinskou KDU-ČSL a její voliče, podporovatele a příznivce je výsledek volebního průzkumu. Například pondělní MF DNES otiskla průzkumy společností MEDIAN a STEM/MARK, které KDU-ČSL na Vysočině přisuzují volební potenciál 19,5 procenta.

Velké povzbuzení se dostalo také historikovi Michalu Stehlíkovi, který za KDU-ČSL kandiduje na Jihlavsku. Jako jednoho z pouhých 10 kandidátů napříč celou republikou ho podpořil spisovatel, filantrop, textař a diskutovaný kandidát na prezidenta Michal Horáček. Ten si vybral osobnosti, které ho zaujaly svými životními příběhy, prací i názory. „Michal Stehlík nejen svými výstavami a knihami všemožně rozšiřuje naše poznání. Myslím, že takoví lidé by se měli dostat do Senátu, aby zvýšili jeho morální a odbornou úroveň," uvedl Horáček ve svém videovzkazu.