Tříkrálový svařák nabídne oslíka i kamerunské ovce

JihlavaŽivá hudba i živá zvířata, tři králové, perníčky, čaj a samozřejmě svařák – to vše nebude chybět na již 6. ročníku Tříkrálového svařáku, který pořádá jihlavská KDU-ČSL. Tentokrát mohou zájemci na jihlavské Masarykovo náměstí přijít v úterý 4. ledna od 14 do 17 hodin. Akce se koná pod záštitou náměstka jihlavského primátora Jaromíra Kaliny a poslance za Vysočinu Víta Kaňkovského.

„Děti určitě uvítají oslíka a také kamerunské ovečky, které nám slíbil přivézt pan Adamec z Píště u Humpolce,“ vysvětluje za organizátory předseda lidovců Jihlavska Petr Piáček. Stejně jako před rokem na náměstí zahraje dívčí křesťanská kapela SisterBand z Horní Cerekve, kterou pak vystřídá koledování s harmonikou.

Loňský Tříkrálový svařák překonal rekord v množství peněz, které příchozí darovali pro Tříkrálovou sbírku Oblastní charity Jihlava. Vybralo se úctyhodných 16 972 korun, které šly mj. na Centrum pro sociálně znevýhodněné v Jihlavě nebo na pečovatelské služby Charity v Kamenici, Lukách, Telči, Nové Říši a Kostelci.