Vystrčil versus Stehlík. Druhé kolo senátních voleb začíná

Jihlavsko – Již dnes ve čtrnáct hodin se opět otevírají volební místnosti na Jihlavsku. O přízeň voličů celý týden po prvním kole senátních voleb usilovali současný senátor Miloš Vystrčil za ODS a Michal Stehlík za KDU-ČSL.
Podle výsledků po prvním kole se zdá, že favoritem je Miloš Vystrčil, ten totiž získal 26 procent hlasů, Michal Stehlík se do druhého kola probojoval celkem s 16 procenty všech hlasů. O výsledku ale rozhodne to, jak budou hlasovat voliči zbylých kandidátů.
K volební urně se dnes chystá například i třiadvacetiletá Markéta Vondráková z Jihlavy. "Můj kandidát na senátora se do druhého kola neprobojoval, takže jsem byla zklamaná. Celý týden váhám, koho dnes do urny vhodím, nejspíše to vypadá tak, že se rozhodnu až přímo za plentou. Musím říct, že oba kandidáti mi jsou tentokrát sympatičtí," vyjádřila se Vondráková.
V závěsu těsně za Stehlíkem se v prvním kole senátních voleb umístil jihlavský lékař Zdeněk Faltus kandidující za ANO s patnácti procenty hlasů. Ten se ve druhém kole rozhodl vyjádřit podporu Michalu Stehlíkovi. "Myslím si, že má program blízký tomu mému, a také že bude pro Senát přínosem," uvedl Faltus.
Současný primátor Jihlavy a kandidát do Senátu za ČSSD Rudolf Chloupek o své podpoře váhal. "Není to jednoduché. Miloše Vystrčila znám dlouho a vím, co od něj mohu čekat. Na druhé straně myšlenkově je mi bližší Michal Stehlík, ale toho tolik neznám," vyjádřil se Chloupek s tím, že to je pouze jeho osobní pohled na věc. Zcela jasno má naopak náměstek primátora Jihlavy Milan Kolář, který do Senátu kandidoval za TOP 09 a zelené. "Kamarádil jsem se s Milošem Vystrčilem čtyřicet let, takže moje podpora je jasná. Nemůžu jinak. Fandím mu. Je to skvělý senátor," řekl Kolář.
Velební místnosti budou otevřené dnes od 14 do 22 hodin a také v sobotu od 8 do 14 hodin.